Заборона на оприлюднення інформації

НКРЕКП пропонує закрити доступ до певної інформації, розміщеної на вебсайтах ліцензіатів.
Постановою від 20.04.2022 №384 «Про внесення змін до Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 26 березня 2022року №349»  визначено, що під час дії воєнного стану в Україні та до останнього дня місяця, наступного за місяцем припинення або скасування воєнного стану, на вебсайтах ліцензіатів повинен бути закритий доступ також до інформації щодо:
•    обсягів видобутку, споживання, зберігання, відвантаження ресурсів, в тому числі вугілля та вуглеводнів;
•    даних логістики енергоресурсів із зазначенням маршрутів, місць тимчасового та постійного зберігання;
•    планів переміщення матеріально-технічних цінностей;
•    персональних даних працівників енергетичного сектору із зазначенням місця роботи та посади;
•    відомостей про місця запланованих ремонтних і відновлювальних робіт та процесу проведення таких робіт у реальному часі;
•    відомостей про місця руйнування об'єктів та елементів інфраструктури внаслідок бойових дій, місць потрапляння снарядів;
•    кількості та якості поставленого, наявного обладнання та технічної спроможності підприємства;
•    іншої інформації, яка може ідентифікувати об'єкти критичної інфраструктури або створювати уявлення про потенціал об'єкта в енергосистемі України.
Крім цього, визначено, що під час дії воєнного стану в Україні та до останнього дня місяця, наступного за місяцем припинення або скасування воєнного стану, оператори системи розподілу не розміщують через ЗМІ та/або на офіційному вебсайті в мережі Інтернет інформацію, передбачену п. 3.4.3, 3.4.9, 3.6.3 та 3.7.22 розд. III, п. 6.3.7 розд. VI, п. 7.6.1 розд. VII, п. 10.5.12 та 10.8.8 розд. X, п. 11.5.5, абз. 1 п. 11.5.6 та п. 11.5.7 розд. XI Кодексу систем розподілу та п. 4.5 гл. 4 і п. 6.5 та 6.6 гл. 6 Порядку складання, подання, погодження, оприлюднення програми відповідності оператора системи розподілу, звіту про її виконання та погодження уповноваженої особи з питань відповідності.