Транзит газу можна перенести: від «Сохранівка» - до «Суджа»

11 травня 2022 року о 6.55 оператор ГТС російської федерації ПАТ «Газпром» закрив кран на магістральному газогоні «Союз» на території росії. Таким чином, було припинено транзит газу від газовимірювальної станції «Сохранівка». Про це повідомляють у ТОВ 
"Оператор ГТС України" (ОГТСУ).
О 9.00 цього ж дня диспетчери ОГТСУ зафіксували несанкціоновані зміни режимів транспортування газу, які свідчать про закриття газових кранів в р-ні КС «Новопсков» на окупованій території, а саме: кранів на магістральному газопроводі «Союз», а також магістральному газогоні «Новопсков-Шебелинка», що транспортував газ на територію Донецької та Луганської областей. КС "Новопсков" є першою з компресорних станцій української ГТС на Луганщині, через яку здійснюється транзит майже третини газу (до 32,6 млн куб. м на добу) з РФ до Європи.
Наразі транзит природного газу через ГВС «Сохранівка» не відбувається.
Раніше, 9 травня диспетчери ОГТСУ отримали інформацію про самовільне втручання з боку Новопсковського проммайданчика в транзитні потоки газу по газопроводу «Союз» шляхом відкриття крану-перемички 17у. Інформація була додатково перевірена та підтверджена. Був зафіксований несанкціонований відбір транзитного газу з магістрального газопроводу “Союз” в газопроводи на неконтрольованій Україною території Луганської та Донецької областей. Фактично мова йде про крадіжку газу та неможливість ОГТСУ нести відповідальність за збереження транзитних обсягів. Внаслідок фактів прямого втручання окупантів у режими роботи української ГТС ОГТСУ був змушений оголосити форс-мажор по точці “Сохранівка”.
Транзит через точку входу «Суджа» становить 72 млн куб. м газу згідно поданих номінацій.
ОГТСУ підтверджує можливість перенесення транзиту газу на ГВС «Суджа», потужність якої вдвічі перевищує обсяги згідно поточного контракту.