Українські міста відбудують

Асоціація міст України та Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи підписали Декларацію про співпрацю у відновленні України. Від АМУ документ підписав мер Києва, Голова Асоціації міст України Віталій Кличко. Від Конгресу – його Президент Леендерт Вербек.
Також АМУ підписала Меморандум про співпрацю з Національною спілкою архітекторів України.
Підписання документів відбулося під час форуму «Відродження України – відродження громад», який відбувся в столичній мерії.
“Ми сьогодні зробили важливу роботу. Міжнародним партнерам ми надали більше розуміння ситуації в Україні та дій у ній місцевого самоврядування. Ми отримали важливу пропозицію щодо співпраці українських громад та наших європейських колег. – Через створення спільної Платформи відбудови України за участі Асоціації міст України. Тобто, за участі наших громад. І це гарантуватиме прозорість співпраці, продовження реформи з децентралізації, судової реформи, забезпечення економічного розвитку та соціальних гарантій українським громадянам”, – сказав Кличко.
Так, за словами голови АМУ, вже є європейські країни та міста, що заявили про підтримку конкретних українських міст у їх відбудові та відновленні. Гданськ, наприклад, готовий допомагати Маріуполю, Малага та Плотськ – Житомиру, Гамбург – Києву, Вільнюс – Бородянці, Бонн – Ірпеню, Бергамо – Бучі, Йокогама – Одесі, Нью-Йорк, Бостон, Нюрнберг – Харкову. Тайвань спрямовує кошти на відновлення інфраструктури п’яти українським містам – Харкову, Чернігову, Миколаєву, Запоріжжю та Сумам.
“Це все – прямі відносини міст, реальна співпраця. Наше подальше завдання – реалізувати всі напрацювання, об’єднатися не тільки проти агресора, але й у створенні майбутнього України. Та спільними зусиллями зробити українську державу успішною та сильною”, – додав Віталій Кличко.
Також мер Києва висловив сподівання, що звернення України та звернення європейських друзів щодо підтримки України в отриманні статусу кандидата на членство в ЄС, сприятиме ухвалення такого рішення вже в липні цього року.