Уряд готує країну до зими

Уряд створює штаб, який буде у щоденному режимі займатися підготовкою до опалювального сезону. Про це повідомив, відкриваючи засідання  уряду, прем’єр-міністр Денис Шмигаль. 
Очолить штаб Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. Його завдання: збалансувати систему, провести ремонти, оперативно вирішувати всі проблеми, сформувати необхідний рівень комунікації між усіма задіяними рівнями. Із залученням представників місцевої влади, теплопостачальників, представників регулятора і «Нафтогазу».
За словами урядовця,  вже зроблені перші розрахунки, аби зрозуміти, скільки потрібно газу та вугілля, а також які ремонтні роботи необхідно провести.
Російські війська зруйнували більш ніж 200 котелень і дуже сильно пошкодили Кременчуцьку, Чернігівську, Охтирську, Луганську, Сєвєродонецьку ТЕЦ. Пошкоджені сотні ліній електропередач та трансформаторних підстанцій. Збитки енергетичної інфраструктури та енергетиків уже сягнули десятків мільярдів гривень. В цих умовах Уряд робить все, аби цієї зими всі українці були зі світлом і теплом.
Ремонти й модернізація обладнання та мереж – це зараз ключове завдання, яке мають спільно зробити Уряд, місцева влада та бізнес. Ремонтні роботи там, де це можливо, уже розпочалися. Міністерство розвитку громад та територій відповідальне за реалізацію проектів відбудови. Є запевнення, що по об’єктах теплопостачання в Чернігові, Кременчуку, Охтирці все буде зроблено вчасно й сотні тисяч наших громадян будуть із теплом узимку.
Щодо ситуації з газом. Завершили опалювальний сезон із 9 млрд кубів в  українських газосховищах. Станом на 1 червня в підземних сховищах зберігається вже 10 млрд кубічних метрів газу. Це на 7,5%, або на 700 млн кубів більше ніж, наприклад, середні показники 2014-2018 років.
Уряд прораховує одразу декілька сценаріїв розвитку подій для максимальної готовності до зими. Видобуток газу цього року оцінюється від 16 до 19 млрд кубів. Споживання від 21 до 24 млрд кубів. Відповідно, частину газу буде імпортовано. НАК «Нафтогаз» доручено, щоб на початок опалювального сезону у газосховищах було щонайменше 19 млрд кубічних метрів блакитного палива.
Стосовно вугілля та електроенергії. Зараз окуповано Запорізьку атомну електростанцію, Каховську гідроелектростанцію, три ТЕС та близько 40% всіх вітчизняних об’єктів відновлювальної енергетики. На частині станцій підвезення вугілля заблоковано через загрозу обстрілів, а також є логістичні проблеми й руйнування.
Видобуток вугілля на державних шахтах впав приблизно на третину через окупацію частини об’єктів. Але є альтернативні варіанти, і тому на початок опалювального сезону об’єми вугілля на складах планується довести до щонайменше 2 млн тонн. Це дозволить забезпечити стабільність поставок і для населення, і для бізнесу. Максимальний показник, який  заплановано накопичити - близько 3 млн тонн вугілля на початок опалювального сезону. Таке завдання поставлене перед Міністерством енергетики.
Щодо електроенергії. Споживання впало приблизно на 30%. Це дає можливість і забезпечити країну, і експортувати електроенергію до європейських країн. Збільшення експортних можливостей електроенергії до країн ЄС – це один із ключових пріоритетів у сфері енергетики та європейської інтеграції. Потенціал там - сотні мільйонів доларів прибутку щороку та зменшення залежності країн Європи від російського газу.
Озвучені ремонтні плани та накопичення ресурсів до опалювального сезону - це пріоритетні завдання для Міністерства енергетики та Міністерства розвитку громад та територій. Міністри кожні два тижні мають звітувати щодо їх виконання.
Українська енергетика, за словами  прем’єр-міністра, має величезний потенціал для розвитку. Після нашої перемоги у війні цей сектор стане одним із драйверів відновлення та зростання нашої економіки. Приєднання України до європейської енергомережі відкриває можливості для трансформації української енергетичної інфраструктури, зеленого переходу, реалізації програм енергоефективності. Україна може стати одним із ключових елементів енергетичної безпеки Європейського Союзу.