Державні закупівлі

Федерація роботодавців ЖКГ України в порядку визначеному п. 9 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади здійснює обов'язковий розгляд та погодження проектів нормативно-правових актів, що стосуються діяльності підприємств галузі. Проекти нормативно-правових актів для надання зауважень та пропозицій надсилаються електронною поштою суб'єктам Галузевих угод в сфері ЖКГ для наступного врахування на погоджувальних нарадах у відповідних органах державної влади.

Звертаємо увагу комунальних підприємств у сфері ЖКХ, які є замовниками у розумінні Закону України “Про публічні закупівлі”, що 25 лютого 2023 року набрали чинності чергові зміни до Постанови КМУ від 12.10.2022р. № 1178 “Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування” (далі - Особливості), внесені Постановою КМУ від 17.02.2023р. № 157.

Так, відтепер, згідно п.п.2 п.13 Особливостей без застосування відкритих торгів можуть придбати товари, роботи і послуги ті замовники або їх відокремлені підрозділи, які перебувають на території саме активних бойових дій, які не були завершені на дату укладення договору про закупівлю. Крім того, такий договір є договором про закупівлю у розумінні Особливостей, тобто істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків визначених п.19 Особливостей. І це лише верхівка айсбергу цих змін, які можуть торкнуться замовників в багатьох аспектах проведення відкритих торгів та укладання прямих договорів.

Подекуди самотужки важко розібратися у всіх цих законодавчих тонкощах і хитросплетеннях, оскільки з одного боку продовжує діяти ЗУ “Про публічні закупівлі”, з іншого - Особливості, затверджені Постановою КМУ від 12.10.2022р. № 1178, в яку регулярно вносяться зміни. Крім того, є багато роз’яснень і консультацій Міністерства економіки України, як уповноваженого органу у сфері закупівель, які, нажаль, подекуди протирічать позиції Державної аудиторської служби України (далі - ДАСУ), а також Антимонопольного комітету України (далі - АМКУ), як органу оскарження.

Саме тому, наші фахівці, які мають успішний та багаторічний досвід роботи у сфері закупівель, в тому числі роботи з ДАСУ та АМКУ, можуть запропонувати шановним Замовникам кваліфіковану та оперативну допомогу. Це може бути як комплексна послуга з проведення тендеру “під ключ” (від планування та визначення предмету закупівлі, розробки тендерної документації, складання технічного завдання, проекту договору, розгляду тендерних пропозицій до укладання договору про закупівлю), так і точкова послуга та консультація з “проблемного питання”, наприклад, допомога у визначенні предмету закупівлі, розробка тендерної документації, чи підготовка відповіді на запит учасників тендеру, чи аргументованої відповіді для АМКУ чи ДАСУ, відповідно до зазначеного нижче переліку.